Kategoriler

Premium seri ilanlar

PREMİUM SERİ İLAN VERİN MİLYONLARA ULAŞIN!!!

PREMİUM SERİ İLAN VERİN MİLYONLARA ULAŞIN!!!

NEDEN SERİ İLAN BURADA - Seriilanburada.com  ...

PREMİUM SERİ İLAN VERİN MİLYONLARA ULAŞIN!!!

PREMİUM SERİ İLAN VERİN MİLYONLARA ULAŞIN!!!

NEDEN SERİ İLAN BURADA - Seriilanburada.com  ...

PREMİUM SERİ İLAN VERİN MİLYONLARA ULAŞIN!!!

PREMİUM SERİ İLAN VERİN MİLYONLARA ULAŞIN!!!

NEDEN SERİ İLAN BURADA - Seriilanburada.com  ...

PREMİUM SERİ İLAN VERİN MİLYONLARA ULAŞIN!!!

PREMİUM SERİ İLAN VERİN MİLYONLARA ULAŞIN!!!

NEDEN SERİ İLAN BURADA - Seriilanburada.com  ...

daha

İZMİR WWW.KEKEMETOD.COM KEKEMELİKTE KESİN VE KALICI CÖZÜMLER 14 GÜNDE KEKEMELİĞE SON İzmir

KEKEMETOD ANKARA İZMİR AFYON ÇORUM ORDU ŞUBELERİ HİZMETİNİZDE basit hali ile kekekmelik, sonradan ve istemsiz edinilmiş yanlış bir konuşma alışkanlığıdır. Genellikle otonom sinir sistemi kaynaklı olan ve konuşmanın hızı, ritmi ve ahengi üzerinde olumsuz etki oluşturan bu durum vücuttaki adrenalin miktarı ile doğru orantılı şiddet artışı gösterir. Genel kanının aksine bir hastalık olmayıp başta da denildiği gibi olumsuz ve hatalı bir konuşma konuşma anışkanlığıdır. Bu nedenle ilaç yahut cerrahi müdahale ile kanıtlanmış kalıcı ve net bir tedavisi yoktur. Sadece konuşma terapisi ve bilgisayar destekli özel eğitim uygulamaları ile faydalı sonuçlar alınabiliyor ama bu faydalarda da uygulamayı yürüten kişinin tecrübe ve uzmanlık durumuna göre büyük farklar gösterebiliyor.

Kısacası biraz arada kalmış bir sağlık sorunudur kekemelik.

Sorun yaşayan kişinin moral ve motivasyonu ile doğru orantılı olarak sürekli durum değiştirmesi de sorunun tespit ve tedavisini zorlaştırıyor önemli bir etkendir.

Aile içi huzur ortamı bulunduğunda, maddi durumun iyi olduğu anlarda, özel hayatınızda mutlu olduğunuzda, kısacası yaşam seyriniz yolunda iken kendisini inzivaya çeken bu sinsi sorun, aksi durumlarda, yani yaşamınızdaki bazı şeyler kötüye gittiğinde sanki o anı bekliyormuş gibi üzerinize atılır. Bu değişkenlik de kişideki direnci kıran bir unsurdur.

Bunun yanında dönemsel olarak da şiddet değiştirmesi faklı bir özelliğidir. Örneğin konuşma bozukluğu olan kişi 15-20 gün kadar süren belirli bir dönemde, yukarıdaki saydığımız nedenlerin de etkisi ile sorun tamamı ile aşılmış gibi görünebilir. Bu dönem boyunca konuşmada gözlemlenen tüm olumsuzluklarda ciddi azalmalara olur. Fakat siz tam "oh kurtulduk" diye düşünürken başlayan bir 20 günlük dönem, tek kelime ile hayatınız kabusa döndürebilir.

Psikolojide "değiken orantılı olumsuz pekiştireç" olarak adlandırılan bu tekrarlar, bir süre sonra kişide, sorunun aşılması için beraber çalıştığı uzmanların korkulu rüyası olan "öğrenilmiş çaresizlik" durumunu doğur.

"Öğrenilmiş Çaresizlik" adından da anlaşılacağı üzere sorunun, sahibi tarafından kabullenilmesi durumudur. Özünde "benim kekemeliğimin çaresi yok. Benim konuşmam düzelmez" inancı vardır ve bu kabullanme yaşanıldığı andan itibaren, konuşma bozukluğu olan kişi, en doğal haklarından biri olan " tedaviyi reddetme" hakkını kullanır. Bu noktadan sonra dil ve konuşma bozuklukları uzmanı / uzman eğitmeni / terapistinin, bir psikolog yada psikiyatrist ile koordinasyonlu çalışması zorunluluğu doğar.


0543 431 5986 www.kekemetod.com www.kekemedi.com

Puan Ver

İş Detayları

Tanımsız
Year
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+


Ad: Hakan

  Yorumunuzu yazın (ilanla ilgisiz, hakaret içerikli ve benzeri yorumlar silinecektir)

  Benzer ilanlar

  • Part-time Fizyoterapist Alınacaktır!
   Part-time Fizyoterapist Alınacaktır!
   Eğtim - Ankara (Altındağ) - 03/04/2013 Ücretsiz

   Ankara Altındağ - Karapürçek'te bulunan kurumumuza part-time fizyoterapist alınacaktır.İletişim için: 05065328454Paksoy Özel Eğitim Kurumları

  • izmir kekemetod.com www.kekemedi.com 14 günde kekemeliğe son
   izmir kekemetod.com www.kekemedi.com 14 günde kekemeliğe son
   Eğtim - İzmir (konak) - 24/01/2013 10.00 Diğer Para Birimleri

   En basit hali ile kekekmelik, sonradan ve istemsiz edinilmiş yanlış bir konuşma alışkanlığıdır. Genellikle otonom sinir sistemi kaynaklı olan ve konuşmanın hızı, ritmi ve ahengi üzerinde olumsuz etki oluşturan bu durum vücuttaki adrenalin miktarı ile...

  • Eğitim
   Eğitim
   Eğtim - İstanbul (Arnavutköy) - 31/12/2012 1500.00 Diğer Para Birimleri

   İstanbul G.O.PAŞA Arnavutköy'de bulunan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezine (okul öncesi öğretmenliği) (zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği) (fizyoterapi öğretmenleri) alınacaktır. İLETİŞİM:MUSTAFA BULUŞ 05347044384 Aşağıda yazan ücret örnek o...

  ayrıntılar:
  Fiyat İlanı verenle iletişime geç
  Kategori Eğtim
  Yayın tarihi 24/01/2013
  Güncelle
  İlan Numarası 1813
  İzleme 290
  Ülke Türkiye
  Şehir İzmir
  İlçe KONAK
  Semt ÜÇYOL
  Adres Hatay
  QR CODE Favorilerime Ekle
  satıcı:


  Hakan

  Konum: ÜÇYOL, KONAK, İzmir, Türkiye
  hakan.hanc@hotmail.com