SPONSOR İLAN VE REKLAM VERİN MİLYONLARA ULAŞIN...!!!...SERİ İLAN BURADA İNTERNET SİTESİNE SPONSOR İLAN VE REKLAM VERİN BİR ADIM ÖNE GEÇİN...!!!...SERİ İLAN BURADA İNTERNET SİTESİNE VERCEĞİNİZ İLANLA FARKEDİLİRSİNİZ...!!! host Reklam01 Reklam01 Reklam01 Reklam01

İlanı verenle iletişime geç İZMİR WWW.KEKEMETOD.COM KEKEMELİKTE KESİN VE KALICI CÖZÜMLER 14 GÜNDE KEKEMELİĞE SON İzmir

İşaretle Spam Sınıflandırılmamış Tekrarlandı Sona eriyor Saldırgan

Eğtim İş İlanları

Yayın tarihi: 24/01/2013 İlan Numarası : 1813
 • Ülke: Türkiye
 • Şehir: İzmir
 • İlçe: KONAK
 • Semt: ÜÇYOL
 • Adres: Hatay

KEKEMETOD ANKARA İZMİR AFYON ÇORUM ORDU ŞUBELERİ HİZMETİNİZDE basit hali ile kekekmelik, sonradan ve istemsiz edinilmiş yanlış bir konuşma alışkanlığıdır. Genellikle otonom sinir sistemi kaynaklı olan ve konuşmanın hızı, ritmi ve ahengi üzerinde olumsuz etki oluşturan bu durum vücuttaki adrenalin miktarı ile doğru orantılı şiddet artışı gösterir. Genel kanının aksine bir hastalık olmayıp başta da denildiği gibi olumsuz ve hatalı bir konuşma konuşma anışkanlığıdır. Bu nedenle ilaç yahut cerrahi müdahale ile kanıtlanmış kalıcı ve net bir tedavisi yoktur. Sadece konuşma terapisi ve bilgisayar destekli özel eğitim uygulamaları ile faydalı sonuçlar alınabiliyor ama bu faydalarda da uygulamayı yürüten kişinin tecrübe ve uzmanlık durumuna göre büyük farklar gösterebiliyor.

Kısacası biraz arada kalmış bir sağlık sorunudur kekemelik.

Sorun yaşayan kişinin moral ve motivasyonu ile doğru orantılı olarak sürekli durum değiştirmesi de sorunun tespit ve tedavisini zorlaştırıyor önemli bir etkendir.

Aile içi huzur ortamı bulunduğunda, maddi durumun iyi olduğu anlarda, özel hayatınızda mutlu olduğunuzda, kısacası yaşam seyriniz yolunda iken kendisini inzivaya çeken bu sinsi sorun, aksi durumlarda, yani yaşamınızdaki bazı şeyler kötüye gittiğinde sanki o anı bekliyormuş gibi üzerinize atılır. Bu değişkenlik de kişideki direnci kıran bir unsurdur.

Bunun yanında dönemsel olarak da şiddet değiştirmesi faklı bir özelliğidir. Örneğin konuşma bozukluğu olan kişi 15-20 gün kadar süren belirli bir dönemde, yukarıdaki saydığımız nedenlerin de etkisi ile sorun tamamı ile aşılmış gibi görünebilir. Bu dönem boyunca konuşmada gözlemlenen tüm olumsuzluklarda ciddi azalmalara olur. Fakat siz tam "oh kurtulduk" diye düşünürken başlayan bir 20 günlük dönem, tek kelime ile hayatınız kabusa döndürebilir.

Psikolojide "değiken orantılı olumsuz pekiştireç" olarak adlandırılan bu tekrarlar, bir süre sonra kişide, sorunun aşılması için beraber çalıştığı uzmanların korkulu rüyası olan "öğrenilmiş çaresizlik" durumunu doğur.

"Öğrenilmiş Çaresizlik" adından da anlaşılacağı üzere sorunun, sahibi tarafından kabullenilmesi durumudur. Özünde "benim kekemeliğimin çaresi yok. Benim konuşmam düzelmez" inancı vardır ve bu kabullanme yaşanıldığı andan itibaren, konuşma bozukluğu olan kişi, en doğal haklarından biri olan " tedaviyi reddetme" hakkını kullanır. Bu noktadan sonra dil ve konuşma bozuklukları uzmanı / uzman eğitmeni / terapistinin, bir psikolog yada psikiyatrist ile koordinasyonlu çalışması zorunluluğu doğar.


0543 431 5986 www.kekemetod.com www.kekemedi.com

İş Detayları

Tanımsız
Year
Oy Ver
Toplam 1 Oy

Favorilerime Ekle Yayıncıyla iletişime geç Gösterim Sayısı: 209

Faydalı bilgiler

 • Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (T.C kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayın. Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyin.
 • Hiçbir zaman Wester Union, Moneygram yada diğer bilinmedik para ödeme servisleriyle ödeme yapmayın
 • Ülkeniz dışından ürün satın almayın yada satmayın. Ülkeniz dışındaki tekliflere atlamayın
 • Olumsuz bir durumla karşılastığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.
 • Bu site ödemeler, nakliye, garanti işlemleri, emanet hizmetleri yada herhangi bir işlem için \"Tüketici koruması\" ya da \"Satıcı Belgesi\" sunmuyor
 • Site içerisinde kullanıcıların oluşturduğu ilanlardan seriilanburada.com® sorumlu değildir.

  Bu ilanların yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından ilan veren kullanıcı sorumlu tutulur. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçiniz. Daha fazla bilgi için tıklayınız...